GlobeCard Mastercard
Viktig informasjon
Kredittkort innebærer finansiell risiko. Manglende betaling kan føre til høye rentekostnader og betalingsanmerkninger. Dette er ikke finansiell rådgivning. Les vår ansvarfraskrivelse.
Datasnapshoten registrerer 21,6 % nominell rente, 245 kroner i årsavgift og 2 % valutapåslag for GlobeCard Mastercard.
Kortet er registrert med GlobeCard som tilbyder. Kontroller bankens gjeldende prisliste, kundeprogram og fullstendige vilkår før du søker.
Registrerte egenskaper
- 21,6 % nominell rente i snapshoten
- 245 kroner i registrert årsavgift
- Inntil 30 rentefrie dager registrert
- Datakilden markerer reiseforsikring
Kostnader å kontrollere
- Representativt priseksempel og effektiv rente
- Valutapåslag på 2 % ved kjøp i utenlandsk valuta
- Registrert minibankgebyr i utlandet: 40 kr fast gebyr + 4 % av uttaket + minst 40 kr. Renter kan gjelde separat fra uttaksdato.
- Tak, betalingskrav og unntak for registrerte fordeler
Slik skiller kortet seg i datasettet
Sammenligningen bruker de 75 unike kortsidene i samme snapshot. Den er en nøktern datavurdering, ikke en personlig anbefaling, og eventuell partnerstatus påvirker ikke tallene.
- Rente sammenlignet med medianen
- GlobeCard Mastercard ligger 0,75 prosentpoeng over medianen for nominell rente blant de 75 unike kortsidene. Langvarig delbetaling blir derfor relativt dyrere i denne snapshoten.
- Fast årlig kostnad
- GlobeCard har registrert 245 kr i årsavgift for GlobeCard Mastercard. Den faste kostnaden bør veies mot fordeler du faktisk kommer til å bruke.
- Bruk i utenlandsk valuta
- Valutapåslaget på 2 % ligger omtrent på medianen i datasettet. Ved hyppig bruk i utlandet bør du også kontrollere vekslingskurs og eventuelle uttaksgebyrer.
- Hvem kortet passer for
- Det er ikke registrert krav om medlemskap, bankpakke, lønnsinngang, studentstatus eller pensjonsforhold for GlobeCard Mastercard. GlobeCard gjør likevel en individuell kredittvurdering.
- Reiseforsikring
- Datakilden markerer reiseforsikring for GlobeCard Mastercard. Verdien av dekningen avhenger av blant annet betalingskrav, hvem som er dekket, egenandeler og unntak i forsikringsvilkårene.
- Kontantuttak
- Registrert kontantuttak i utlandet koster 40 kr fast gebyr + 4 % av uttaket + minst 40 kr. For GlobeCard Mastercard kan renter komme i tillegg fra uttaksdato, selv når uttaksgebyret er 0 kroner.
Medianen beskriver midtpunktet i Kortguidens lagrede utvalg, ikke hele markedet. Kontroller alltid gjeldende prisliste og fullstendige vilkår hos utsteder.
Krav for å kunne søke
Dette er krav som er registrert i snapshoten. Banken kan stille flere krav og gjør alltid en individuell kredittvurdering.
- Minstealder 20 år
- Registrert minsteinntekt 250 000 kr
- Utstederen gjør en individuell kredittvurdering
Vilkår og fordeler i datakilden
Tekstene er forkortede produktopplysninger fra snapshoten, ikke Kortguidens anbefaling. Kontroller full ordlyd, grenser og unntak hos utsteder.
- Reise- og avbestillingsforsikring
- Forutsetter at 50 % av reisekostnaden er betalt med kortet.
- Andre vilkår i datakilden
- Se betingelser på Fakturagebyr papirfaktura - kr 15.
Kostnadskalkulator
Beregn hva det koster å bruke kortet
* Veiledende annuitetsberegning basert på registrert nominell rente (21.6%), årsavgift og termingebyr. Den tar ikke med alle mulige transaksjonsgebyrer eller endringer i rente og vilkår.
Alle detaljer om GlobeCard Mastercard
| Kortnavn | GlobeCard Mastercard |
|---|---|
| Utsteder | GlobeCard |
| Nominell rente | 21,6 % |
| Kortguiden-beregnet effektiv rente | 27,8 % |
| Årsavgift | 245 kr |
| Rentefrie dager | 30 dager |
| Valutapåslag | 2 % |
| Registrert minibankgebyr i utlandet | 40 kr fast gebyr + 4 % av uttaket + minst 40 kr |
| Registrert gebyr i andre minibanker i Norge | 40 kr fast gebyr + 4 % av uttaket + minst 40 kr |
| Maks kredittgrense | 50 000 kr |
| Laveste kredittgrense | 5 000 kr |
| Alderskrav | 20+ år |
| Minsteinntekt | 250 000 kr |
| Minste månedlige betaling | 3,32 % eller 450 kr |
| Reiseforsikring | Registrert |
| Avbestillingsforsikring | Registrert |
| Cashback | Ikke registrert |
| Drivstoffrabatt | Ikke registrert |
| Rabatt på kjøp | Ikke registrert |
| Medlemskap kreves | Nei, ikke registrert |
| Bankpakke kreves | Nei, ikke registrert |
| Lønnsinngang kreves | Nei, ikke registrert |
Snapshot hentet 6. juli 2026.
Lignende kredittkort





Vanlige spørsmål om GlobeCard Mastercard
Hva er renten på GlobeCard Mastercard?
Snapshoten oppgir 21,6 % nominell rente. Kortguidens beregnede effektive årsrente er 27,8 % for 15 000 kroner nedbetalt over 12 måneder, basert på registrert nominell rente, årsavgift og termingebyr. Kontroller utstederens representative priseksempel.
Har GlobeCard Mastercard årsavgift?
Datasettet oppgir 245 kroner i årsavgift for GlobeCard Mastercard. Kontroller gjeldende prisliste hos utsteder.
Hvor mange rentefrie dager har GlobeCard Mastercard?
Datasettet registrerer inntil 30 rentefrie dager. Dette gjelder normalt kvalifiserende varekjøp ved full betaling innen forfall; les vilkårene for unntak.
Inkluderer GlobeCard Mastercard reiseforsikring?
Datakilden markerer reiseforsikring for GlobeCard Mastercard. Betalingskrav, hvem som er dekket, grenser og unntak må kontrolleres i forsikringsvilkårene.
Hva er alderskravet for GlobeCard Mastercard?
Datasettet registrerer en minstealder på 20 år. Det registrerer også et minsteinntektskrav på 250 000 kr. Utstederen gjør alltid en individuell kredittvurdering.
Hva er valutapåslaget på GlobeCard Mastercard?
Datasettet oppgir 2 % valutapåslag ved kjøp i utenlandsk valuta. Kontroller også valutakurs, uttaksgebyr og andre utenlandsgebyrer.
Hvilke kundekrav er registrert for GlobeCard Mastercard?
Minstealder 20 år. Registrert minsteinntekt 250 000 kr. Kravene i snapshoten er ikke en garanti for innvilgelse; utstederen gjør en individuell kredittvurdering.
Du sendes til GlobeCard
Annonse
Lenker til samarbeidspartnere
Annonselenker · ikke del av organisk rangering
Produktskribent
Gjennomgår vilkår og prislister · Sammenstiller sist hentede Finansportal-data · Rente- og nedbetalingsberegninger
Relaterte artikler
Beste kredittkort for reise 2026
Beste kredittkort for reise avhenger av valutapåslag, uttakspris og forsikringsvilkår. Her sammenligner vi målbare kostnader og viser hva du må kontrollere selv.
Beste kredittkort 2026: Slik velger du riktig
Beste kredittkort avhenger av om du skal betale fullt, reise, få fordeler eller bære saldo. Her får du en etterprøvbar metode og en fersk, behovsbasert sammenligning.
Hvordan søke om kredittkort 2026
Slik søker du om kredittkort: avklar behov, sammenlign vilkår, kontroller registrert gjeld og send korrekte opplysninger til én aktuell bank.
Kredittkort vs debetkort: Forskjellene 2026
Kredittkort bruker lånte penger og faktura; debetkort trekker direkte fra konto. Sammenlign kostnader, kontroll, reservasjoner og rettigheter før du velger.
Hva er kredittkort? Alt du må vite 2026
Et kredittkort er en løpende kredittramme der banken betaler kjøpet og sender deg faktura. Lær hvordan renter, frister, grenser, gebyrer og rettigheter fungerer.



